MaxiSkutery.pl - Nasze hobby to maxiskutery

Przejdź do treści

YAMAHA MOTOR ZAPREZENTOWAŁA KONCEPCJĘ 03GEN NA INTERNATIONAL MOTOR SHOW W BANGKOKU 2015

Nasze hobby to maxiskutery
Opublikowany przez w yamaha ·

27.03.2015
YAMAHA MOTOR ZAPREZENTOWAŁA KONCEPCJĘ 03GEN NA INTERNATIONAL MOTOR SHOW W BANGKOKU 2015


Yamaha Motor Co., Ltd poinformowała o zbudowaniu dwóch modeli koncepcyjnych 03GEN – jako ekspresji trzeciego etapu filozofii GEN.

Ich koncepcja bazuje na technologii Leaning Multi Wheel (LMW) użytej w skuterze Tricity, a nazwane zostały odpowiednio 03GEN-f oraz 03GEN-x. Na 36 Salonie Motoryzacyjnym w Bangkoku (od 23 marca 2015) zaprezentowany został właśnie koncept 03GEN-f.

Model 03GEN-f zaprojektowany jest pod hasłem „Future Racing” i dzięki zastosowaniu mechanizmu Leaning Multi Wheel prezentuje wizualnie ten „powiew wyścigowej przyszłości” dopasowany idealnie do wyczynowego wizerunku marki Yamaha.

Model 03GEN-x z kolei, powstały w myśl ideologii „Cross” łączy w sobie niezwykłą w wyglądzie ramę eksponującą układ trzech kół, które stanowią połączenie z tradycyjnym designem off-roadowym, nawiązującym do czasów obecnych trendów panujących na trasach offroadowych. Zaprojektowane w oparciu o model TRICITY, oba koncepty stanowią przykład potencjału, jakie daje przy projektowaniu technologia Leaning Multi Wheel i stanowiąca  kontrast do modeli produkcyjnych – posługując się różnymi elementami designu, w tym także CMF (kolor, materiał i sposób wykończenia).

Yamaha Motor, uznając design za najważniejszy filar w procesie kreacji produktu, już w roku 2013 wyznaje  filozofię estetyki Refined Design (Wyszukany Design) i nie szczędzi starań w kierunku rozwoju produktów promujących unikalność stylu marki Yamaha.  

W oparciu o tego rodzaju filozofię, Yamaha zaprezentowała w październiku i listopadzie 2014 własne koncepcje GEN: 01GEN (duży motocykl crossoverowy w układzie podwójnych kół przednich) oraz 02GEN (wózek inwalidzki z napędem elektrycznym). Projekt 03GEN jest więc trzecim z kolei wyrazem filozofii koncepcyjnej GEN.

Zamiarem marki Yamaha jest kontynuacja prezentowania i promowania koncepcji designu GEM również i w przyszłości.


Brak komentarzy


Wróć do spisu treści